Meble mogą rosnąć razem z dzieckiem

Meble mogą rosnąć razem z dzieckiem

Zazwyczaj jest tak, że wybierając meble do salonu czy sypialni, zakładamy, że będziemy mogli z nich korzystać przez wiele lat. Dlatego też staramy się tak je wybierać, aby nie tylko spełniały nasze oczekiwania, ale także żeby były wytrzymałe, bo chcemy mieć pewność, że nie będziemy musieli ich znowu za chwilę zmieniać. Jednak sprawa z meblami dziecięcymi może przedstawiać się trochę inaczej. To co będzie podobało się kilkuletniemu dziecku nie koniecznie może się podobać nastolatkowi. Co więcej, może się też okazać, że po tych kilku latach nie będą one już spełniały swojego zadania. Co więc zrobić?

Nie musi być tak źle

Jeżeli nie chcemy zmieniać co chwilę mebli w pokoju dziecięcym, bo nasza pociecha nie jest już zadowolona z ich koloru albo ozdób, warto pomyśleć o meblach w stonowanych, neutralnych kolorach. Wówczas będziemy mieli większą szansę, że wytrzymają one dłużej, a odpowiedni wystrój pokoju osiągniemy za pomocą różnego rodzaju dodatków, takich jak naklejki czy wybranie odpowiedniego koloru ścian. Niektóre meble oferowane są w takim stylu, że z jednej strony mają w sobie coś z klasyki, a z drugiej coś z nowoczesności, a takie połączenie również może sprawić, że nasze dziecko dłużej będzie z nich zadowolone i nie będzie chciało ich zmieniać, kiedy zacznie dorastać.

Niektóre mogą się zmieniać

Warto też wiedzieć, że niektóre meble mogą rosnąć razem z naszym dzieckiem. Możemy wybrać łóżko piętrowe, które pod spodem będzie miało wolną przestrzeń, a do tego będzie miało zamocowaną zjeżdżalnię. Najpierw wolna przestrzeń może być miejscem zabawy, później możemy tam urządzić kącik do nauki, a kiedy nasza pociecha podrośnie, możemy tam przygotować miejsce do przyjmowania gości. Nie mówiąc już o tym, że taką zjeżdżalnię będziemy mogli odkręcić. Poza tym, czasami da się zmienić całe fronty, co również sprawi, że takie meble zyskają drugie życie i nawet jeśli na początku były trochę dziecinne, to przy niewielkim wysiłku możemy sprawić, że teraz zyskają nowy, bardziej młodzieżowy wygląd. Możliwości jest wiele, niektóre meble mogą się zmieniać razem z naszym dzieckiem, a to oznacza, że naprawdę warto im się przyjrzeć. Zobaczmy jakie mamy możliwości, a jeśli tylko mamy na to odpowiednio dużo czasu, to zacznijmy takie meble oglądać z wyprzedzeniem, abyśmy mogli dokładnie przyjrzeć się każdej z propozycji. Jeśli będziemy mogli jakieś meble zmieniać, tak jak będzie zmieniało się nasze dziecko, to tym lepiej.