Pielęgnacja blizny po cesarskim cięciu

Pielęgnacja blizny po cesarskim cięciu

Kobiety które urodziły dziecko poprzez cesarskie cięcie widzą, że blizna po takim porodzie potrafi się czasem naprawdę długo goić, a niewielki ślad na ciele pozostanie już na zawsze. Nawet przez kilka tygodni kobieta, która przeszła cesarskie cięcie może odczuwać dyskomfort przy chodzeni, co jest związane właśnie z nacięciem krocza. Jak umiejętnie i skutecznie dbać o to miejsce, by przyspieszyć jego gojenie się i zminimalizować widocznośc blizny? Do mycia okolicy blizny stosuj tylko delikatne płyny i żele, aby nie podrażniały one skóry.

Nie nakładaj też pierwszego lepszego kremu, gdyż może on spowodować pieczenie lub opóźniać proces gojenia się blizny. Postaw natomiast na naturalną i delikatną pielęgnację. Kiedy rana po cesarskim cięciu będzie już zabliźniona możesz na to miejsce nakładać kremy i oliwki, które przyspieszą proces zrastania się skóry.

Po zagojeniu się blizny pozostanie na skórze ślad, jednak możesz zminimalizować jego widocznośc poprzez stosowanie kremów i maści rozjaśniających.