Pawlikowska Beata

Pawlikowska Beata

Przez pewien czas żona Wojciecha Cejrowskiego, podobnie jak on, podróżniczka, dziennikarka, fotografka, tłumaczka oraz pisarka. Znana z rozlicznych felietonów pojawiających się na łamach prasy, zasłynęła jednak ze swoich książek podróżniczych. Spędzająca kilka miesięcy w roku na rozlicznych wyjazdach, przede wszystkim na terenie Ameryki Łacińskiej, przybliża nam jej kulturę po przez tekst książkowy.

Zafascynowana amazońskimi Indianami dokumentuje ich życie, kulturę i zwyczaje. Dzięki serii artykułów i książek, opatrzonych słowem „Blondynka…” rozpoznawalna jest wśród polskich czytelników. Zwiedzanie świata ułatwione jest w momencie, gdy posiadamy pewne, chociażby podstawowe umiejętności językowe.

Wiadomo, że nie każdy z nas je ma i tutaj pomocną okazuje się także Beata Pawlikowska. Opierając się na swoich doświadczeniach podróżniczych, stworzyła serię kursów językowych zawierających podstawowe słownictwo i zwroty potrzebne do komunikacji w danym kraju. Działająca wielotorowo, promuje podróżowanie, za co została doceniona wieloma nagrodami.